čtvrtek 15. června 2017

Onyxový drak - Epilog

Překlad Stina, korektura Simi

Zach a Erin sa práve vybaľovali v obrovskom novom dome ktorý pre nich Zach kúpil, keď nečakane zazvonil domový zvonček.
Erin zvedavo pozrela na Zacha, ktorý sa zdesene zvrtol k dverám.
„Čakáš niekoho?“ Spýtala sa Erin, odložila bokom krabicu na ktorej pracovala a zvraštila čelo. Priestranný dom ktorý kúpili bol nádherný a plný moderných vychytávok, ale ešte nejaký čas potrvá, kým bude vyzerať útulne. Potrebovali nájsť miesto pre svoje veci a vyplniť ho novým nábytkom. Ten by rada vybrala so Zachom a bolo celkom zábavné predstavovať si ako tu budú žiť.
Mal tiež nádherný pozemok, dostatočne veľký k skúmaniu pre Zachovho draka, teda ak pritom zostane neviditeľný.

Zach už bol povolaný k dôležitým misiám aj s jeho diamantovou mocou a keď bol preč, ona sa pokúšala pokračovať vo svojom vlastnom zamestnaní. Ale teraz si obaja vzali pár dní voľna aby sa mohli v pokoji usadiť.
Dokonca aj v práci to už bolo iné. Zach kúpil salón od predchádzajúceho vlastníka a daroval ho Erin, ale nie skôr ako ho vybavil šialeným množstvom bezpečnostných systémov a kamier spolu s niekoľkými poslednými úpravami za pomoci jeho meničských priateľov s prístupom k novým úžasným technológiám.
A to všetko preto, aby tam bola v bezpečí zatiaľ čo on bude preč.
Ale nikdy nebol preč dlho a keď sa vrátil, zažívali radostné chvíle z opätovného stretnutia plné milovania.
A mali Boa, ktorý rýchlo rástol a veľmi rád zostával prilepený na Zachovi tak často, ako to len bolo možné.
Keď už hovoríme Boovi, akonáhle Zach získal svoj poklad, zašiel späť do útulku a poskytol obrovský dar na zmodernizovanie klietok, vybudovanie miesta na hranie pre oveľa lepší život mačiek. Navyše sa postaral o lepšiu marketingovú kampaň, aby im pomohol dostať sa do nových domovov, ako aj o obrovský rozpočet na starostlivosť o ne.
Bavilo ju vidieť Zacha ako objavuje nové spôsoby, aby sa sám dokázal začleniť do moderného sveta. Mala z toho radosť, sledovala ako objavuje láskavejšie stránky samého seba, dívala sa ako sa dozvedá viac o meničoch a ľuďoch, ako má možnosť presvedčiť sa, že väčšina z nich vôbec nie je zlá.
V posledných týždňoch zostali v kontakte aj s ich dračími priateľmi a onedlho ich pozvú na prvý domáci večierok.
Občas uvažovala, či ona a Zach budú tiež schopný stvoriť malé dračie dieťa, ale nikto s istotou nevedel, ako sa to môže stať.
Každopádne, život už ukázal, že je oveľa lepší ako kedy mohla dúfať a to bol jej život so Zachom len na začiatku.
„Zostaň tu,“ povedal. „Len pre istotu.“ Tmavé vlasy sa mu rozsypali po ramenách keď šiel otvoriť.
Pohľad na jeho silný, ochranársky chrbát vždy vyslal šťastné chvenie dolu jej chrbtom. Zasmiala sa pri pohľade na Boa, ako sa vlečie za ním.
Keď sa dvere otvorili, Bo zasyčal a Zach ho zdvihol hore, nadvihol obočie. Bo bol zvyčajne tichá, priateľská mačka, ukrývajúca sa pod stolom alebo stoličkou, až pokiaľ si nezvykol na dotyčnú osobu a potom vyšiel von a obtieral sa hlavičkou o akúkoľvek ruku natiahnutú k túleniu.
Ale teraz mal srsť zježenú a pokúšal sa dostať zo Zachových rúk k čomukoľvek, čo sa nachádzalo vonku.
Erin sa nervózne pohla k dverám, chcela sa pozrieť, ale Zach natiahol ruku.
Všetko čo mohla vidieť bol darčekový kôš položený na schodoch a videla ako ho Zach vtiahol dovnútra a zavrel dvere, pokynul jej aby prišla bližšie.
Vzala Boa, hladkala ho, zatiaľ čo Zach vytiahol z predného plastikového obalu list a otvoril ho.
Potom ho začal nahlas čítať tým jeho hlbokým, upokojujúcim hlasom. „Ahojte, vy dvaja. Dúfam, že si na svoj nový dom dobre zvykáte. Dúfam, že ma čoskoro môžete prísť navštíviť. Rada by som sa s Erin stretla osobne. Dúfam, že si jej povedal, že ako veštkyňa to budem očakávať. Koniec-koncov, ja som pomohla aby sa s teba stal muž akým teraz si a preto si myslím, že si zaslúžim prinajmenšom ďakovné objatie.“
Erin sa zasmiala, zatiaľ čo Zach v zamračení skrivil tvár. „Ďakovať jej? Za to spútanie?“ zamrmlal, ale Erin mu len položila ruku na rameno a usmiala sa. Ona tej žene vďačná bola, hlavne za pomoc, že si Zach dokázal nájsť svoje miesto na tomto svete.
„Čítaj ďalej,“ povedala.
„Každopádne gratulujem k spáreniu. Písal si mi, ako to urobiť aby to bolo oficiálne, ale oficiálne je to už len darovaním prsteňa. I keď predpokladám, že vy dvaja ste si to doposiaľ nedomysleli. V tom prípade by ste mali zdieľať rovnakú dĺžku života. Neviem to naisto, ale tak to fungovalo v minulosti. Taktiež by ste mali byť schopní spojiť sa v určitých obdobiach roka, takže šup-šup do toho. Svet potrebuje viac dračích mláďat.“
Zach zostal stáť s vytreštenými očami a Erin do neho štuchla. „Čo, ty nechceš deti?“ spýtala sa.
„Samozrejme, že chcem,“ povedal Zach. „Len nechcem aby mi to diktovala ona.“
„Okej,“ povedala Erin. „Čo ešte nám píše?“
„Posielam vám malý uvítací darček, nie že by ste ho potrebovali. S takou rozkošnou malou rodinkou, som si istá, že už sa cítite ako doma.“
„To je pravda,“ povedala Erin. „I keď musím priznať, že to nové miesto je stále trochu ohromujúce.“
„Zmena je vždy ťažká,“ povedal Zach. „Ale som tu len pre teba.“
Oprela sa o neho, zatiaľ čo pokračoval v čítaní.
„V skutočnosti si odviedol tak dobrú prácu v prispôsobení sa svetu a urobil si všetko čo som chcela, že ti posielam priateľa, ktorému dúfam dokážeš pomôcť. Niekto ako ty by si to mohol vedieť, hlavne keď je jedným z tých pokojnejších z tvojho druhu.“ Zach spustil list. „Môj druh? Do riti.“
„Pokračuj v čítaní,“ povedala Erin, cítila ako sa jej rozbúšilo srdce.
Zach si rýchlo prehliadol list očami. „Mal by prísť krátko po tomto dare a ja dúfam, že ho privítaš. Pamätaj, ty si v tomto svete tiež bol kedysi stratený. Môže byť trochu mimo, veď sa práve prebudil. Ale aj ty si bol kedysi čerstvo prebudený a si okej. Potrebuje len nejaké rady a kto by mu lepšie ukázal tento svet ako niekto ako ty? Je prebudený tri týždne.“
Zach zaklial. „Takže sa to stalo hneď potom, čo sme porazili smaragdového. Jedná rýchlo.“
„No, s tebou jej to vyšlo dobre, možno si myslela, že by sa mala poponáhľať a skúsiť to znovu.“
„Do riti,“ povedal Zach. „Kto je to?“ Prehľadával papier. „Do čerta, kto je to?“ Frustrovane si povzdychol. „Nepíše to.“
„Je to už koniec listu?“ spýtala sa. Tŕpla v očakávaní, aký druh draka by mohol byť ďalší. Bude ako Zach, alebo viac zlý ako ten smaragdový?
„Nie. Tu je zvyšok.“ Odkašľal si. „Dúfam, že mu preukážeš pohostinnosť, akú niekto preukázal tebe. Je spútaný a nemal by byť nebezpečný pre teba, ani pre tvoju družku. Dúfam, že to využiješ, aby si mi ukázal tvoje vodcovské schopnosti. Verím ti, Zach. Navyše, tvoje ďalšie povinnosti budú zastavené až do odvolania. Je to dôležitý drak.“
Zach jej podal dočítaný list a zakýval hlavou. „Nemôžem uveriť, že to urobila. Mám tušenie kto by to mohol byť, i keď…“
Erin položila ruku na jeho a oprela si o neho hlavu. Druhou rukou ho upokojujúco hladkala. Cítila, že bol v najvyššej pohotovosti. „Bude to v poriadku. Veštkyňa nás dala dokopy. Verím jej. A verím tebe. Budeme v pohode. Bude to dobrodružstvo.“
Zach sa zhlboka nadýchol. „Máš pravdu. Ak si tu ty, zvládnem čokoľvek. A draci sú vždy za dobrodružstvo.“
Zaznelo ostré zabúchanie na dvere a oni sa na seba pozreli. Je to tu.
„Otvorím,“ povedal Zach. „Dobre Boa drž, dobre?“
„Budem,“ povedala, pár krát sa zhlboka nadýchla aby sa upokojila, zatiaľ čo Zach položil ruku na kľučku dverí a pomaly ju stisol.
Keď sa dvere otvorili, odhalili vysokého, svalnatého muža na prednej verande. Nevyzeral ako Zach a ani ako Aegis. Vyzeral skôr ako superhrdina, ktorý bojuje vždy za dobro a pravdu. Klasické chlapčenské črty, široká, ostro rezaná čeľusť, elegantný nos, pekne klenuté obočie.
Ale tie jeho oči. Nikdy nič takého nevidela. Svetlé mihalnice tienili oči víriace všetkými odtieňmi modrej. Jasná, takmer neónovo modrá na vnútornom okraji dúhovky, hlboká iskrivá modrá vo vonkajšom prstenci a uprostred, blankytná ako ligotavý oceán.
Jeho oči boli priveľké k tvári, ale stále vyzeral mužne. Pekne. Možno to bolo jeho vzrastom bojovníka, vysoký a mohutný. Ale jeho pohyby boli elegantné, uhladené. Opieral sa o hlavný vchod a ostražito si ich prezeral.
„Zafír?“ Ozval sa Zach, znel ohromene.
„Je to pravda, Ónyx,“ povedal neznámy. „Som späť.“


Pokračovanie nabudúce…


Koniec:)

35 komentářů:

 1. Moc děkuji za skvělý překlad celé knihy ❤️

  OdpovědětVymazat
 2. Ďakujem za preklad a korekciu celej knihy bola super 👍 Teším sa na pokračovanie 😍

  OdpovědětVymazat
 3. Díky za překlad celé knížky. Věra

  OdpovědětVymazat
 4. Dekuji 🌸🌼💐 a tesim se na dalsi dil 🌺🌻🌷

  OdpovědětVymazat
 5. Veľká vdaka za preklad a korekciu úžasného príbehu a dúfam, že sa môžeme tešiť na pokračovanie :-)

  OdpovědětVymazat
 6. Dakujem za skvely preklad a korekciu celeho pribehu. GabiM

  OdpovědětVymazat
 7. Moc děkuji za překlad celé knížky

  OdpovědětVymazat
 8. Děkuji za překlad a korekci celého příběhu, moc se mi líbil :-). Těším se na další díl, pokud se do toho pustíte ;-). HankaP

  OdpovědětVymazat
 9. Moc děkuji za překlad celé této knihy ☺️

  OdpovědětVymazat
 10. Veľká vďaka za preklad a korektúru celej knihy.

  OdpovědětVymazat
 11. Děkuji moc za krásný překlad

  OdpovědětVymazat
 12. Děkuji moc.. doufám, že pokračování bude..? 😀

  OdpovědětVymazat
 13. Ďakujem veľmi pekne za preklad a korektúru celej knihy veľmi sa mi páčil príbeh a bola by som rada, keby sa preložilo aj pokračovanie... dúfam, že bude?

  OdpovědětVymazat
 14. Ďakujem za super preklad a dokončenie knihy, som veľmi zvedavá na pokračovanie kto že nám to prišiel do ich domu, žeby jeho brat? No som zvedavá 😉 Teda dúfam, že budete baby pokračovať v preklade tejto série ďalej 😉

  OdpovědětVymazat
 15. Mockrat diky za paradni preklad cely knizky!! Diiiiiiiky diiiiiky diiiiiky 😃

  OdpovědětVymazat
 16. No pane jo, další fešák drak na scéně, těším se na pokračování 😉 dík moc za překlad celé knihy!

  OdpovědětVymazat
 17. Děkuji mnohokrát za překlad a korekci celé knihy !!!! Jste perfektní !!!! Díky !!!!

  OdpovědětVymazat
 18. Moc děkuji za skvělý překlad celé knížky a už se strašně moc těším na další díl 😀❤😀

  OdpovědětVymazat
 19. moc děkuji za překlad a korekturu :-)

  OdpovědětVymazat
 20. Díky moc za překlad a korekturu celé knihy:-D Nemůžu se dočkat dalšího dílu :-)

  OdpovědětVymazat
 21. Děkuji za překlad i korekci. A těším se na pokračování.

  OdpovědětVymazat
 22. Moc děkuji a těším se na Safíra. 😘😃

  OdpovědětVymazat
 23. Díky moc za celý překlad a korekci a moc se těším na pokračování.

  OdpovědětVymazat
 24. Děkuji za překlad a korekci. Je to úžasné... nemůžu se dočkat další knihy.

  OdpovědětVymazat
 25. Díky za skvělý překlad a korekturu celé knihy

  OdpovědětVymazat