pondělí 19. června 2017

Nathanova družka - 2. kapitola

Překlad Gret, korektura Lenka

Nathan sa premiestnil do hlavnej spálne v jeho dome a položil zranenú ženu na svoju posteľ. Vedel bez kúsku pochybnosti, že toto bola žena, ktorá ho prenasledovala v snoch. Jej dlhé, blonďavé vlasy padali vo vlnách, že dosiahli skoro jej pás. Jej oči boli zatvorené, ale už vedel, že boli nezvyčajne fialové, ktoré neboli spôsobené syntetickými šošovkami.
Sníval o nej, pretože bola v nebezpečenstve? Sny mohli byť čokoľvek, aj varovanie. Obsahovali činy, ktoré boli dlho zabudnuté a niečo, čo nebolo iba možné pre neho, aby zažil v snoch. Bola jeho milenkou.
Vyzliekol jej šaty z tela so svojou mágiou a snažil sa zastaviť krvácanie, ako mohol. Nebol prekliaty liečiteľ. Nemohol vyliečiť hlboké rany v jej ramenách a rukách. Mala tiež jedno zranenia na každej strane jej bokov, kde ju uchopili.


Kde do pekla je Liam?
Pokľakol si vedľa jej nahého tela, prajúc si, aby vedel viac o mágoch. Mágovia a upíri sa nemixovali, takže vedel len holé minimum informácií o magickom druhu.
Neboli nesmrteľní. Žili trochu dlhšie ako ľudia, ale ich existencia bola konečná. Narodení s mágiou, mohli vyrieknuť zaklínadlo a ohýbať  mágiou, aby robila, čo chceli. Mágovia boli silnejší než ľudia, ale nie silnejší ako nesmrteľní.
Ó do pekla … to bolo všetko, čo vedel. Nikdy neprišiel do kontaktu s mágom odkedy to vyzeralo, že majú odpor voči upírom.
Nathanom  trhlo dozadu, pristávajúc na svoj zadok v šoku, keď jeho prsty prešli po jej ľavom boku k pomalému krvácaniu z hlbokého rezu na jej pokožke.
Moja značka!
„Kriste!“ zašepkal prenikavo, keď sa zdvihol späť na kolená a zľahka sa dotkol dračieho symbolu na jej boku chvejúcimi sa prstami. Dotkol sa jej jemne, sledujúc línie malého značenia.
Nie je možné.
Pozrel na svoju značku, ktorá sa objavila na jeho pravej ruke, aby potvrdil, že to skutočne  je jeho značka. Nathan sa nikdy nehľadel na svoju spojovaciu značku tak dlho, že by si nemohol nespomenúť na presný dizajn.
Boli to identické značky.
Sny.
Značky.
Moja družka.
„Nemusíš stále pozerať na to, bratček. Je určite tvoja družka.“ Nathan zatriasol svojou hlavou dookola, aby videl svojho brata Liama s náhodne podopretou rukou o zárubňu dverí a s úsmevom na jeho tvári.
Skryl svoju značku, keď sa horko spýtal , „Kde si do pekla bol? Toto dievča vykrváca k smrti.“
Liam poštuchol Nathana na stranu a  odhadoval jej zranenia. „Je to ťažko dievča. A bol som zaneprázdnený. Prišiel som tak rýchlo, ako som mohol.“ Jeho ruka sa posunula rýchlo nad jej telo, používajúc svoju liečivú schopnosť, aby úplne zastavil jej krvácanie. „Je mág a potrebuje liečiteľa mágov. Je tu len málo, čo môžem urobiť. Na konci bude mať jazvy.“
„Nestarám sa  o nejaké prekliate jazvy,“ Nathan odpovedal  divoko. „Iba nenechaj ju...“ jeho hlas  zmäkol, keď vyhŕkol posledné slovo. „zomrieť.“
„Preč od mojej sestry alebo vás naplním  plnou dávkou strieborných guliek.“
Obidve Nathanova a Liamova hlava vyskočili, keď civeli na ženu vo dverách. Bola blondína, jej vlasy neboli celkom tak dlhé ako jej sestry a jej ruky sa triasli, keď držala zbraň  zameranú na dvoch mužov.
„Myslím, že si musela mýty spliesť. Strieborné guľky sú pre vlkodlakov a v skutočnosti na nich nefungujú. Je to viac moderný mýtus.“ Liam povedal žene neformálne, keď vstal.
„Áno… dobre… môžem ťa určite urobiť nešťastným.“ Jej hlas znel roztrasene a neisto.
Mohlo to byť bolestivé, Nathan pomyslel, ale všetko čo mohol urobiť, bola skutočnosť, že ho to naštvalo.
„Som liečiteľ upírov. Snažil som sa pomôcť tvojej sestre. Nešli sme ju zraniť. Chceme jej pomôcť.“ rozumne jej Liam povedal.
„Boli to upíri, čo ju napadli.“ Obranne opakovala žena, stále mávajúc zbraňou v ich smere s trasúcimi sa rukami.
„Padlí upíri. Boli to zlí chlapci. My nie sme padlí. Snažíme sa ich potlačiť.  Je to môj odhad, že môj brat Nathan zachránil tvojej sestre život.“ Liamov hlas bol ukľudňujúci, keď hovoril potichu.
„Ó, vďaka Bohu! Bála som sa, že budem musieť strieľať.“ Blondína vyfúkla potlačovaný nádych a položila zbraň. „Som liečiteľka … nie vrah.“
Liam jej dal sympatický úsmev. „Urobil som všetko, čo som vedel. Snáď to môžeš prevziať.“
„Áno. Samozrejme.“ Odhodila zbraň na kreslo, keď bežala k posteli.
„Ako si sa dopekla dostala dovnútra?“ požadoval Nathan. „Mám lepšie zabezpečenie ako Fort Knox.“
„Zariekavala som samú seba. Nemôžem sa transportovať, ale  môžem získať prístup s pomocou kúzla. Nie ste chránení pred mágiou,“ ustrašene odpovedala, keď si vzala Liamovo miesto, ktoré bolo opustené na posteli. „Ó, Sasha,“ zašepkala, keď sa pozerala na škaredé rezné rany. „Takto v bezvedomí je už chvíľu?“
„Odkedy som zabil jej útočníkov. Je to zlé?“ Úzkostlivo odpovedal Nathan.
„Nie. Je to náš spôsob ako konzervovať energiu, dokým sa môžeme liečiť.“ Otvorila batoh, ktorí si priniesla so sebou a začal aplikovať pastu na sestrine zranenia.
„Je to jej meno? Sasha?“ Spýtal sa Nathan, dýchajúc jej meno mäkko.
„Sasha Taylor. Som jej sestra, Regan.“
„Toto je Nathan Hale.“ Liam zamával svojou rukou smerom k bratovi. „A ja som jeho brat Liam. Som liečiteľ upírov. Môžem ti pomôcť nejakým spôsobom? Neviem toho veľa o mágoch. Ale urobím čokoľvek, aby som ti mohol pomôcť.“
„Idem urobiť liečivé kúzlo. Pokiaľ by si mi poslal nejakú liečiacu energiu, tak by to mohlo pomôcť.“ Zvraštila svoje obočie v koncentrácií.
Sasha. Mojej družky meno je Sasha.
Zatiaľ čo Regan spievala liečivé kúzlo a Liam zatvoril svoje oči, aby poslal liečivú energiu, Nathan zízal na  bezbrannú ženu na posteli so strachom a zmätkom. Storočia čakania … a ona tu konečne bola. Dával si nádej. Nebol si istý, či by sa mal radovať alebo smútiť? Nechcem družku. Nechcel?
Sasha začala sebou mlátiť, jej dlhé riasy sa mihotali. Nathan prešiel na opačnú stranu postele a  vyliezol na prázdne miesto svojej obrovskej postele. Držal jej ruky a položil utešujúcu dlaň na jej čelo.
Liečila sa, jej zranenia sa uzatvárali pred jeho očami, aby nezanechávali nič, len hladkú kožu. Nathan pozrel z nej na jej sestru. Reganina tvár vyzerala byť podráždenou a skrútenou, keď pokračovala v liečivom kúzle. Liamova hlava sa hodila späť v koncentrácii, jeho oči boli zatvorené. Nathan nebol liečiteľ, ale mohol cítiť spojenú energiu, ktorá  vírila skrze spálňu. To všetko smerovalo na Sashu, spôsobujúc jej trasenie a stenanie, keď sa jej telo liečilo.
Nathan uprene zízal na svoju družku, jeho nespokojnosť s celou situáciu bola zrejmá. Bola v bolesti a nepáčilo sa mu to. Pohladil jej líce a upokojila sa.
Jej oči sa zachveli, aby sa otvorili, zmätok a bolesť sa zmiešali v jej panických očiach.
„Neboj sa. Liečiš sa. Bola si zranená. Ostaň pokojná.“ Nathan sa ju snažil upokojiť.
Jej pohľad zaletel priamo na jeho tvár a začala, jej tvár bola vydesená a vyplašená. „Si to ty. Rozpoznávam tvoj hlas. Muž z mojich snov.“
Nathan si uvedomil, že stále hladí jej líce a ona bola bdelá. Otiahol sa z postele, ale nebol dostatočne rýchly.
Jeho tvár sa stala neskrotnou a jeho telo sa triaslo reakciou. Jeho páriace inštinkty ním kopali a zmocnili sa jeho bytia, naplniac ho posadnutosťou a túžbou. Jeho úd stvrdol ako diamant a horúčava sa hnala cez každú tepnu, žilu a kapiláru v jeho tele.
„Moja!“


S ukončením liečenia, jeho divoké, hlasité zavrčanie pritiahlo každé oko v miestnosti na neho so šokom a obavou.

34 komentářů:

 1. prosím má ešte niekto ten problém,že sa to nedá čítat?

  OdpovědětVymazat
 2. Ano, včera bylo bílé půl textu, dnes celý

  OdpovědětVymazat
 3. Veľká vdaka za preklad a korekciu dalšej skvelej kapitoly :-) A teším sa na pokračovanie :-)

  OdpovědětVymazat
 4. Ano.Bohuzel si musím text označit aby byl vidět. Jinak to není vidět. Ale moc díky za další kapitolu.

  OdpovědětVymazat
 5. Děkuji za další kapitolku. HankaP

  OdpovědětVymazat
 6. Srdečná vďaka za preklad i korektúru...:-);-)

  OdpovědětVymazat
 7. Normálne som čakala, kedy ho to nakopne.:) Budú asi problémy.:)
  Veľmi pekne ďakujem za ďalšiu časť.:)

  OdpovědětVymazat
 8. Díky moc za další kapitolu. Věra

  OdpovědětVymazat
 9. Ďakujem za super preklad a už sa neviem dočkať pokračovania, ako ho Sasha príjme, či ho pošle do prdelky alebo sa nakoniec oddá 😉

  OdpovědětVymazat
 10. Jak s chlapem začnou mlátit hormony, jedno, jestli je upír nebo ne 😊 dík moc za další kapitolu!

  OdpovědětVymazat
 11. Moc děkuji za další skvělou kapitolu 💜💜💜

  OdpovědětVymazat
 12. Díky za překlad :)

  OdpovědětVymazat
 13. Díky moc za překlad a korekturu :-D

  OdpovědětVymazat
 14. Moc,moc ďakujem za ďalšiu super kapitolu ❤

  OdpovědětVymazat
 15. Děkuji moc za další kapitolu :)

  OdpovědětVymazat
 16. Ďakujem pekne za super preklad kapitoly.

  OdpovědětVymazat