neděle 19. března 2017

Labuť a medvěd - Kapitola 2

Překlad Cukýna, korektura Pája

Dveře se rozrazily během několika sekund po jeho zaklepání, odhalily zářivý úsměv a pihovatý nos; jeho nová švagrová a nebezpečí pro společnost.
Mason okamžitě strčil krabici z pekárny do Mirandiných rukou.
„Je to mrkvový dort, s extra cukrovou polevou,“ řekl rychle před tím, než se na něj vrhne celá chlupatá a zubatá. Poprvé, když se viděli, pár dní zpět, byl přichycen, jak plenil bratrovu ledničku a co horšího, přerušil Mirandiny plány na ranní sexuální hrátky. Dvojitá pohroma, byl zalezlý ve skříni a s  vlastní ponožkou nacpanou do pusy jako roubíkem. Tahle část nebyla tak špatná, ale poslouchat, jak to jeho bratr a jeho švagrová dělají – pěkně hlasitě – to ho pravděpodobně vyděsilo na celý život.
„Nejsi ty prostě nejsladší?“ vykřikla Miranda, nějak zvládla udržet dort na jedné ruce, když se na něj vrhla, aby ho objala. Měkké křivky se k němu přitiskly a Mason se uklidnil, když šance smrti od „zuřivého zajíčka“ ustoupily. Potom znovu ustoupil, když viděl Chase, jak na něj zírá přes Mirandino rameno.

Vyprostil se, zdálo se, že Miranda bude mít zamixovanou asi nějakou anakondu v jejím rodokmenu.
Její sevření na jeho paži, když ho postrčila do bytu, bylo pěkně pevné a nezničitelné.
„Medvídku, podívej, kdo přišel.“
„Nejsem slepý,“ odsekl jeho bratr suše.
Ne, že by se o to Miranda, zářící jako světová blond Barbie a uprchlý duševní pacient, zajímala. Strčila Masona směrem k pohovce a běžela do kuchyně, pravděpodobně strčit hlavu do koláče.
Mason si moudře tuto poznámku nechal pro sebe. Nemá potřebu si znepřátelit chlupatého zabijáka.
„Mluv rychle. Večeře je skoro hotová.“ Chase, sedící naproti němu, si zkřížil paže přes svoji masivní hruď. Nedůtklivý, mračící se a nebojící se to ukázat, alespoň že se některé věci, jako třeba bratrova sluníčková osobnost, nikdy nemění.
Zhluboka se nadechl, aby promluvil, ale začal namísto toho pouze slintat, když jeho mozek zachytil to pikantní aroma. „Mmm, je to dušené maso, brambory, medem polité karotky a čerstvý chleba, co cítím?“
„Ano. A pro tebe nezbude.“
„Aw, no tak, jenom trošku,“ žebral Mason. Neužil si některé z bratrových speciálních pečení – mamčin recept – několik měsíců.
„Ne.“
„Oh, ty protivo,“ zakřičela Miranda z kuchyně. „Vzpomeň si, co jsem říkala o dělení se, obzvláště s rodinou. Tohle bude skvělý trénink, když příští týden jdeme navštívit moje rodiče.“
„Ale já nechci jít na návštěvu.“
„Tak to potom můžeš políbit svůj soukromý medový koláček na rozloučenou.“
Na Chaseově tváři se začal tvořit tik a jeho obočí se spojilo.
Přes čelist tuhou dost na to, aby mohla konkurovat žule, řekl:
„Nechtěl bys zůstat na večeři?“ Chaseovy oči slibovaly smrt, pokud řekne ano.
„Moc rád,“ řekl Mason s úšklebkem a kroutil prstem na svého bratra v gestu pojď-si-pro-mě.
Chase by pravděpodobně vyštěkl a přijal by jeho nabídku, ale Miranda se objevila z ničeho nic a přistála na klíně svého druha, pět stop ničeho víc, než křivek a blonďatých kudrnatých vlasů.
„Jak je, doktore?“ zeptala se s vážným výrazem, i když její zelené oči tančily veselím.
Chase si odfrkl. „Zase ses koukala na Bugs Bunnyho?“
„Možná trošku. Jenom se snažím zůstat věrná svým kořenům, víš, obzvláště s možným juniorským kulíškem na cestě.“
„Spíme spolu jenom něco málo přes dva týdny. Nejsi těhotná,“ Chase to pronesl jako fakt, ale jako muž Mason zachytil v jeho očích záblesk strachu. Zelenáč. Oh, jak velký a tvrdohlavý byl.
„Zatím,“ opravila ho. „Nemyslím si, že se snažíš dost tvrdě.“
„Oh, dám ti to tvrdě.“ Chaseův slib byl nízký a vrčivý.
„Slibuješ?“ odpověděla Miranda a zamrkala řasami.
Mason se začal dávit. „Oh, nechutné. Omluvte mě, že ruším vaši předehru, ale pro případ, že byste si nevšimli, malý bráška sedí přímo tady.“ Smích zaduněl od jeho staršího sourozence. „Oh, to je k nezaplacení, rodinný gigolo.“
„Hej, co se s vámi dneska děje lidi, že mi tak říkáte?“
„Ooh, kdo další tě nazval děvkou?“ zeptala se Miranda, oči rozšířené zájmem.
„Jessie, v kancelářích FUC potom, co jsem jí pochválil zadek. Ale na mou obranu, myslím, že jsem byl mimo svou hru.“
Miranda si odfrkla. „Ha. Nepravděpodobné. Jessie je tvrdá sušenka. Ona je práce, ne hra. Pořád jí říkám, že by si měla dopřát nějaké té zábavy mezi peřinami, aby se trochu rozveselila, ale ona tvrdí, že má lepší věci na práci, než těch třicet sekund jejího života, kdy se musí dívat na nějakého potícího se a chrochtajícího chlapa.“ Mason sebou trhl. Třicet sekund? Taky by měl špatný postoj k sexu s tímhle druhem zkušeností. „ Takže právě teď nerandí, chápu to správně? “ Snažil se znít, jako by ho odpověď nezajímala, ale podle záškubu Mirandina nosu, selhal.
„ Oh, někdo se tu o Jessie zajímá.“ Zazpívala Miranda, když vyskočila z klína svého druha.
„ A někoho tady to nezajímá,“ zavrčel Chase. „Nemůžeme téma Jessie a její sexuální život, opustit? Nějak si myslím, že by se jí to nelíbilo.“
„Ne, nelíbilo, a může udělat zlé věci … jako pomstu,“ zašeptala Miranda.
„Proč šeptáš?“ zeptal se Mason.
Miranda se podezřele rozhlédla okolo. „Když jsem chránila Chase, měli jsme nainstalované kamery, které na něj dohlížely. Měly by být deaktivovány.“
Ta narážka donutila Masona se zasmát. „Jsem si jistý, že pořád jsou. Vím, co rádi děláváte a byla by už dávno slepá, nebo by si sama vypíchla oči, kdyby musela koukat na vás dva, jak to děláte.“
„Myslím si, že tady někdo žárlí,“ řekl Chase samolibě.
Žárlit na jeho bratra, protože našel ženu, kterou miloval a má s ní hodně sexu a dělá ho šťastným? Jednu ženu? Stejnou ženu na celý život?
Odpověď měla být jasné hlasité „NE“. Nebylo jeho motto něco v duchu, že různorodost je kořením života? Ale vidět Mirandu stočenou v klubíčku na Chaseově klíně, jeho nevrlého staršího bratra, který se ve skutečnosti usmíval, jeho obličej jemný a intimní, když jí něco šeptal do ucha, tak náhle Masona udeřila závist.
Jaký by to byl pocit, mít někoho, kdo by tu pro něj vždy byl? Někoho, komu by mohl sdělit tajemství, vtipkovat a každý den se sladce milovat… Kupodivu si vzpomněl na záblesk čokoládově hnědých očí a arogantní úšklebek. Zatřásl hlavou. Zdá se, že bratrovo šílenství je nakažlivé.
V žádném případě nebyl připraven se usadit. Líbil se mu svobodný život playbeara.
„Takže, s čím začneme? Navečeříme se nebo si budeme povídat o plánu FUC, využít Mirandu jako návnadu?“
Jo, to maličké oznámení, donutilo Chase odložit Mirandu bokem, aby mohl složit Masona k zemi a použít jeho hlavu jako kladivo. Mason si přiznal, že použil jeho senzační novinky, aby rozptýlil svoji mysl a tělo od myšlenek na moka krásku. Zabralo to, velmi, dokud se závist nevrátila, když Miranda pěkně políbila Chaseovy bolístky. Masonova tepající čelist neměla stejný druh ošetření, a proto byl trochu zklamaný. Proč taky nemám někoho, kdo by mě líbal nejlíp, jak by uměl?
Proč vlastně ne?
****
Jessie si odfrkla zhnusením, hlavně ze sebe, že sledovala to rozvíjející se drama. Jsem taková mrcha, že jsem poslouchala konverzaci mezi Mirandou, Chasem a tou osinou v mém zadku, Masonem. Miranda by jí nakopávala zadek z jednoho konce budovy do druhého, kdyby věděla, že Jessie aktivovala kamery, jen aby byla jako mouchou na zdi, když Mason vypustil tu bombu.
Lhala sama sobě, když přišla s výmluvou, že to udělala, aby se ujistila, že je Mason bezpáteřní, ale popravdě, nemohla popřít jistou morbidní zvědavost ohledně tohoto medvěda. Jistě, věděla o jeho reputaci děvkaře, dojem vylepšený jeho jednáním. Ale stejně, fascinoval ji na takové úrovni, že tomu nerozuměla.
To dřívější plácnutí přes zadek ji překvapilo ne proto, že by si to neužila, jak to předstírala, spíše proto, že nikdo se nikdy předtím neodvážil ji plácnout. Její ex se samozřejmě nikdy neodvážili a ona si to vždy dávala za vinu, protože si myslela, že shledávají její zadek příliš velký, slovo bublina jí prolétlo myslí. Nemohla popřít jistou míru potěšení, vědouc, že ho někdo shledává dostatečně sexy na plácnutí. Samozřejmě fakt, že ta plácající ruka patřila známému děvkaři, vzala část potěšení pryč, protože on pravděpodobně plácal všechno v dohledu.
Ale vědět to, ji nedonutilo přestat zažívat holčičí chvění od hlavy až k patě – a mezitím – když ho spatřila osobně, jeho arogantní úšklebek, ji donutil vlhnout v místech, kde většinou bylo zapotřebí lubrikantu. Obrázky, které viděla, nebyly správné. Vysoký, veliký a svalnatý, tak silný ….. hmm…. lahodně svalnatý. Provazce jeho stehen natahující džíny, boule jeho bicepsu napínající jeho tričko a pohled níž ukázal, že jeho nohy byly zatraceně obrovské, což šlo dobře dohromady s jeho obrovskýma rukama. To ji donutilo přemýšlet, jestli ty staré ženské povídačky byly pravdivé…
Jako by toho nebylo dost, měl obličej boha, s hranatou bradou, silným nosem a rty, které vykouzlily ten nejúžasnější úsměv na světě. A on to dobře věděl …. bastard.
I přes aktivitu v jejím spodním prádle se odmítla poddat jeho šarmu, protože to bylo vše, co to bylo. Vlastní X chromozomy. On má Y.
Příroda mu nařídila, aby se snažil dostat se do jejích kalhot. Balil ji, protože flirtování v jeho světě přichází úplně přirozeně, jako dýchání.
A ještě, fascinoval ji. Po jejich setkání v Kloeině kanceláři, udělala výzkum a odhalila, že většina jeho složek byla tajná. Ne, že by ji to zastavilo vrtat se mnohem hlouběji a dojít do ještě větších slepých uliček. Co shromáždila, bylo, že během let v utajení dobře sloužil měničské komunitě.  Vlastnil několik vyznamenání a dostal vysokou cenu od svých nadřízených.
Ale nedozvěděla se o něm nic jako o člověku samotném, dobře, jiné věci než že neměl stálou přítelkyně a nosil boty číslo čtrnáct. Takže ano, špehovala ho, aktivovala kamery, které neměla čas odstranit z Chaseova a Mirandina bytu. Proklela malou modrou skvrnu, když slyšela, že byla zmíněna. Udělala výraz nelibosti, když Miranda odhalila její myšlenky na sex. Potom zrudla vinou, když probírali možnost, že je může pozorovat.
Tohle je důvod, proč se říká, že není nikdy dobré tajně poslouchat za dveřmi. Slyšet lidi mluvit upřímně vždycky bolí, i když říkají jenom pravdu. Nezastavilo ji to od pozorování, ačkoli, jak Chase a Mason zápasí, a že Chase vítězí jenom proto, že Mason nepoužil žádný z pohybů, které se naučil, když byl ve službě, pěkné bratrské gesto, které ji donutilo zamračit se.  Očekávala a zřejmě špatně, že se bude snažit vyhrát za každou cenu.
Když rvačka skončila, sedli si a najedli se, většina konverzace byla rekapitulace toho, o čem se Jessie zmiňovala už dřív, v Kloeině kanceláři.
Ukončila živý přenos, opřela se do svého křesla a třela si oči. Co to se mnou je? Tento typ nevyzpytatelného chování se stává ostatním lidem, ne Jessie, která je vždy pod kontrolou, její legendární schopnost zůstat flegmatická, je jediná dobrá vlastnost, kterou zdědila po otci. Navzdory obvykle zbývajícímu ledovému klidu, není-li tváří v tvář nejvíce stresující situaci - nebo jejímu otci – nemohla popřít, že se jí chvělo peří.
Byla tu jediná věc, co dělat. Ignorovat playbeara odtud a dál. Jestli vydrží její hrubé odsekávání a nedá mu ochutnat jediný kousíček, měl by se odtoulat a najít si někoho jiného, koho bude moct mučit – pravděpodobně s jeho ptákem, nutíc je oba křičet v rozkoši. Uniklo ji zasyčení nelibosti z toho, že by Mason provozoval své triky s někým jiným. Jak můžu žárlit?
Jessie bouchla hlavou do stolu a zasténala, když její čelo narazilo do klávesnice. To tak hladovím po pozornosti nebo náklonnosti, že bych považovala známou roli - zálohy lamače srdcí, za poutavou? Zlobilo ji to přiznat se, dokonce sama sobě, že ho shledává atraktivním.
Její telefon zazvonil. Ráda za rozptýlení, to vzala. „FUC technické oddělení, tady Jessie.“
„Přišla jsi už k rozumu?“ Otázka, pronesená chladným hlasem jejího otce ji donutila v podráždění sevřít kořen nosu.
„Není nic špatného s mojí myslí nebo smysly, tati. Pracování pro obživu je považováno za seriózní zábavu, to víš.“
„Ne, když jsi princezna,“ odsekl.
„Ach ano, jak bych vůbec mohla zapomenout?“ zeptala se sarkasticky. „Omluv mě, že chci život, který nezahrnuje líbání zadků a šukání s cizinci, jenom protože ty chceš mít spojence.“
„Dávej si pozor na jazyk, Jessico!“ vyštěkl její otec.
„Promiň, tati,“ odpověděla, protože to bylo jednodušší než poslouchat jeho útoky, kdyby mu řekla, aby táhl do prdele. Její falešná omluva ji ale nedonutila přestat se usmívat, protože se jí podařilo zaskórovat nad tím manipulátorským bláznem.
„Jestli se ti to líbí nebo ne, jako moje dcera jsi princezna a jako taková máš povinnosti ke své rodině a svým lidem. Tvůj snoubenec, kterého jsi znevážila, by nebyl cizinec, kdyby ses vrátila do hejna a plnila svoje povinnosti.“
„To se nestane, tati. Řekla jsem ti to už předtím.“
„Nemůžeš se tomu vyhýbat věčně,“ varoval ji otec. „Tvůj snoubenec začíná být netrpělivý. Jak dlouho hodláš hrát tuhle šarádu? Chceš začít válku?“
„Přeháníš.“ Kanadské labutě byly z větší části běžné hejno. Její otec jenom chtěl spojence, aby mohl mít výhodu nad některými skvělými nedotknutými jezery na sever od nich.
Zřejmě mu nikdy nedošlo, že se může jen zeptat. Ne, rozhodl se, že nejlepší cesta, jak dostat levně místo na dovolenou, je provdat svou nejstarší dceru. A on se diví, že nedostal dárek ke Dni otců.
„Vážně? Víš, jak tihle šílení Canuci vezmou tvoji zřejmou urážku?“
„Jakkoli, tati. Tato konverzace je u konce. Pozdravuj za mne tetu Matildu, uděláš to?“ Zavěsila dřív, než její otec stihl pronést další slovo. Každá jejich konverzace v poslední době zněla stejně a ona už toho měla dost.
Kdy si její otec uvědomí, že život, který ji naplánoval, se prostě nestane, ne když k tomu nemůže nic říct?
Nezajímá mě, jestli jsem podělaná labutí princezna. Vezmu si, koho budu chtít a kdy budu chtít.

Statečná slova, teď jen kdyby donutila svého otce jim věřit – a neutrhnout jí křídla.

39 komentářů:

 1. Děkuji za překlad.

  OdpovědětVymazat
 2. Moc děkuji za další skvělou kapitolu!!!💜💜💜

  OdpovědětVymazat
 3. Díky za překlad a korekci. :-)

  OdpovědětVymazat
 4. Vďaka za preklad a korektúru a teším sa na pokračovanie :-)

  OdpovědětVymazat
 5. Júj naši medvedí chlapci so zajačikom na čele sú ale potrhlí, ale supééér 😉 Dík za preklad a už sa neviem dočkať pokračovania 😉

  OdpovědětVymazat
 6. Ďakujem krásne za skvelú kapitolu ❤

  OdpovědětVymazat
 7. Moc děkuji. Těším se na pokračování :-)

  OdpovědětVymazat
 8. Playbear😂😂😂😂😂tak to je dobry 😉 diky za dalsi kapitolu 🌼🌼🌼

  OdpovědětVymazat
 9. Díky za další kapitolu! Zajíček je pořád stejně švihlý.:-)

  OdpovědětVymazat
 10. Strašne moc ďakujem za kapitolu. Úžasná, už sa teším na pokračovanie. ♥

  OdpovědětVymazat
 11. Vdaka za pokracovanie. GabiM

  OdpovědětVymazat
 12. Děkuji za další kapitolku. HankaP

  OdpovědětVymazat
 13. Moc děkuji za kapitolu :-)

  OdpovědětVymazat
 14. Děkuji za další překlad a korekci 😃

  OdpovědětVymazat
 15. Srdečná vďaka za preklad i korektúru... :-);-)

  OdpovědětVymazat
 16. Díky moc za překlad a korekturu :-D

  OdpovědětVymazat
 17. Labutí princezna, wow! Go princess! Díky za překlad;-)

  OdpovědětVymazat
 18. Díky za skvělý překlad a korekturu

  OdpovědětVymazat
 19. Díky za skvělý překlad a korekturu

  OdpovědětVymazat